Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel


naszdomnaszczescie

offlinenaszdomnaszczescie blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
13680 odwiedzin | wpisów: 42, komentarzy: 134, obserwuje: 35
 

Tynki

autor: naszdomnaszczescie blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Po tygodniu prace zostały skończone. Mamy tynki tradycyjne zacierane kwarcem (oprócz łazienek bo tam będą płytki). Tynki powoli będą sobie schły, a w miedzyczasie wchodzi ekipa od podłogówki.

A poniżej efekt:

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Przed tynkami zamontowaliśmy parapety. I co się okazało, że parapet w kuchni jest krzywy, różnica między prawą a lewą stroną wynosiła około 8mm. Ponieważ chcieliśmy, żeby parapet był równo z tynkami, różnice widać gołym okiem.

Montażyści musieli przyjechać i go zdemontować. Teraz mamy wszystko rozwalone... i ekipa od tynków po zamontowaniu już prawidłowego parapetu znów musi przyjechać i obrobić dookoło.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Śmiejemy się z mężem że na każdym etapie coś nas zaskakuje (niemiło) i nie jest tak jak byśmy tego oczekiwali.

Też tak macie?

Ściana pomiędzy salonem a kuchnią (widok z salonu)

blog budowlany - mojabudowa.pl

Ściana w salonie z dodatkowym oknem

blog budowlany - mojabudowa.pl

Ściana pomiędzy kuchnią a salonem (widok z kuchni)

blog budowlany - mojabudowa.plKomentarze (5)
autor:gosialukasz  dodano: 10 miesięcy temu
Jakiej głębokości macie parapety? To parapet był krzywy czy ściany?
autor:naszdomnaszczescie  dodano: 10 miesięcy temu
Niestety parapet był źle docięty, tynki są ok.
We wszystkich pomieszczeniach parapety mamy wypuszczone 5 cm (czyli o głębokości 25cm), natomiast w kuchni będzie równo ze ścianą.
autor:magdy-dom-na-szczescie  dodano: 10 miesięcy temu
Dołozyliscie scianke w salonie. Jak on sie zmienil? O ile jest mniejszy? Nie jest za ciasno? Czy mozna poprosic o fote z widokiem na sciane vis a vis kuchni oraz ta z oknem?
Odpowiedź do magdy-dom-na-szczescie
autor:naszdomnaszczescie  dodano: 10 miesięcy temu
Tak, zdecydowaliśmy się na ściankę w salonie. Jest trochę mniejszy bo ma 22 m2 ale razem z mężem uważamy, że jest wystarczający. Na tej wybudowanej ścianie zaplanowaliśmy TV i inne dodatki.
A czemu tak zdecydowaliśmy? po pierwsze chcemy korytarz, na którym planujemy szafy zabudowane (na całej długości), po drugie nikt nie będzie się kręcił po salonie, do szaf, do pokojów, łazienki itd, salon jest całkowicie odesparowany od części mieszkalnej, będzie można spokojnie odpoczywać i relaksować się :)
PS: zdjęcia wstawię wieczorem
Odpowiedź do magdy-dom-na-szczescie
autor:naszdomnaszczescie  dodano: 9 miesięcy temu
Zdjęcia wstawione.

Kolejne prace czas zacząć!!!

autor: naszdomnaszczescie blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Zima zima i po zimie. Z niecierpliwością czekaliśmy na jej zakończenie! W końcu małymi krokami zbliża się wiosna, a to dobry dla nas znak.

Zimowy czas wykorzystaliśmy z mężem na wizyty w sklepach wykończeniowych, rozmowach o "wizji" salonu, łazienek czy też sypialni, przeszukaniu połowy internetu i znalezieniu inspracji. Gusta mamy podobne więc poszło dość łatwo. Kuchnia całkowicie została do zaplanowania przeze mnie. Łazienkę z wanną zaprojektuję ja, a z prysznicem mąż.

Po tych wszystkich wizytach w sklepach z płytkami/panelami/drzwiami mam mętlik w głowie. Wybór jest za duży!!! Telefon mam zawalony zdjęciami łazienek i płytek. I na co się zdecydować?

I tak udało nam się:

1. zamówić parapety --> ze względu na cenę zdecydowaliśmy się na konglomerat, kolor bottocino, grubość 3 cm. Parapety zamotujemy wszędzie również w kotłowni i łazienkach (myśleliśmy o płytkach). Koszt wszystkich parapetów z montażem prawie 1200 zł. blog budowlany - mojabudowa.pl

2. umówić ekipię od tynków --> zdecydowaliśmy się na tynki tracydyjne zacierane kwarcem. Widzieliśmy kilka wykonań i zdecydowanie nam się podobają. Zobaczymy jak będzie w przyszłości, kiedy trzeba będzie coś domalować, doszpachlować itp. Ekipa wchodzi na dniach. Koszt z m2 z materiałem to 27 zł.

3. Po rozmowach z hydraulikiem oraz wiziycie u autoryzowanego dostawcy i serwisanta wybraliśmy piec gazowy. Wybór padł na kocioł dwufunkcyjny z zasobnikiem 45L IMMERGAS VICTRIX ZEUS.blog budowlany - mojabudowa.pl

4. Mamy wybrane już płytki do salonu. Drewnopodobne, firma cerrad, model catalea beige. Odpowiada nam zarówno kolor płytek, uniwersalny, ale przede wszystkim kształt i długość "płytki". Zależało nam aby wyglądały jak panele. Nie chcemy płytek kwadratowych, ani też "króciutkich paneli". Te wg nas są idealne (piąte licząc od dołu).

blog budowlany - mojabudowa.pl

A tak wygląda zdjęcie na stronie producenta:

blog budowlany - mojabudowa.pl

4. Podpisaliśmy umowę z PGE. Skrzynka elektryczna już stoi. Elektryk podciągnął wszystkie niezbędne kableki do domu. Czekamy tylko na formalne podłączenie i na licznik.

5. Złożyliśmy wniosek o przyłącze gazu (ponad miesiąc temu). Podpisany przez PGNIG miał dotrzeć pocztą po 2-3 tygodniach. Do dnia dzisiejszego nic nie otrzymaliśmy. Po mojej interwencji okazało się, że nadal leży na biurku, bo Pani "ma bardzo dużo pracy". BOSKOOOOOO!!!! Na przyłącze gazu czeka się 6 miesięcy.... nie ukrywam, że zależy nam na czasie, ponieważ po montażu podłogówki, należy ją "wygrzać" zanim zaczniemy montować płytki/panele, więc gaz jest niezbędny. Zobaczymy jak dalej to wszystko pójdzie....

6. Jesteśmy umówieni już na montaż podłogówki.

7. Mamy ekipę od wykończeń, będą robić prawie wszystko: zrobią wylewki, ułożą płytki/panele, podwieszane sufity, pomalują ściany, zrobią łazienkę "na gotowo", elewację zewnętrzną oraz ocieplą poddasze. Elewacja będzie biała, z szarą/antracytową podmurówką. Dodatkowo przed wejściem i tarasem damy kamień, znaleźliśmy coś takiego w castoramie i obi

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Czyli zostanie nam tylko wyposażenie :)

A o mojej kuchni będzie kolejny wpis!

Jak wy przeżyliście zimę? Też u was był to "gorący" okres?