Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel


naszdomnaszczescie

offlinenaszdomnaszczescie blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
18545 odwiedzin | wpisów: 43, komentarzy: 135, obserwuje: 35
 

Elektryka

autor: naszdomnaszczescie blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Od wczoraj realizujemy kolejny etap. Juhuuuuu!!! W końcu mamy na budowie elektryków.
Sporo czasu zajęło nam ustelenie z mężem włączników oraz kontaktów. Byliśmy pewni, że wszystko jest dobrze zaznaczone, przemyślane i raczej nie będzie żadnych zmian. Nic bardziej mylnego.... Wczoraj elektrycy zalali nas dziesiątkami pytań i przekonali, że nie wszystkie nasze pomysły się sprawdzą. 

Dziś czeka nas znów kilka decyzji....


Ogrzewanie podłogowe

autor: naszdomnaszczescie blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Kochani jak to jest z tym ogrzewaniem podłogowym? Siedzę i czytam, czytam i głupieję, sama nie wiem co robić... tak bardzo chciałam mieć w salonie prawdziwą deskę podłogową, żadnych tam paneli czy płytek. Jeszcze przed zimą robimy instalację i musimy zdecydować grzejniki czy ogrzewanie podłogowe. Czytam że pod deską to się nie sprawdza :(

Ale od początku. Planujemy zakup pieca kondensacyjnego. Nasz hydraulik zachęca nas, że przy takim piecu warto jak najwięcej zrobić ogrzewanie podłogowe. Wstępnie planowaliśmy zrobić podłogówkę w kuchni, łazienkach, wiatrołapie i holu, a w tych miejscach płytki (na korytarzu opcjonalnie panele). Od samego początku chcieliśmy bardzo deskę w salonie, mieliśmy już wizję naszego gniazdka. Planowaliśmy grzejnik, ewentualnie dwa mniejszae. Hydraulik mówi, że szkoda marnować miejsce na grzejnik, w tym miejscu można coś innego postawić jakiś mebel, może potem będzie nam przeszkadzał.... ehh i co tu zrobić.

Może kilka wad i zalet podłogówki:

ZALETY:

- Korzystny rozkład temperatury w pomieszczeniach – cieplej jest przy stopach, chłodniej przy głowie. Dzięki temu w pomieszczeniu z ogrzewaniem podłogowym może być o 2°C chłodniej niż w pomieszczeniach z tradycyjnymi grzejnikami, a my nie będziemy tego odczuwać; Dla człowieka najkorzystniej jest, jeśli wyższa temperatura jest przy podłodze, a niższa na poziomie głowy. Wtedy większość z nas odczuwa komfort cieplny, czyli ma dobre samopoczucie. Właśnie tak "układa się" temperatura przy ogrzewaniu podłogowym (c).

blog budowlany - mojabudowa.pl


 - Ogrzewanie niskotemperaturowe, co oznacza, że powierzchnie grzewcze są ciepłe, ale ich temperatura nie przekracza temperatury skóry człowieka i jest zbliżona do temperatury powietrza;

 - Ogrzewanie niewidoczne, grzejniki nie zajmują miejsca na ścianach czy podłodze, podłogówka zapewnia znacznie większą swobodę w aranżacji;

 - Ciepło oddawane jest równomiernie w całym pomieszczeniu, a nie tylko w miejscu zainstalowania grzejnika: niska temperatura czynnika przepływającego przez przewody ogrzewania podłogowego z kolei pozwala na podłączenie tego obwodu na przykład do pompy ciepła i dzięki temu na poczynienie poważnych oszczędności.

WADY:

- wyższy koszt inwestycji; Koszt jest o 30-40% wyższy niż dla instalacji grzejnikowej.

- konieczność wykonania projektu lub co najmniej uwzględnienia ogrzewania podłogowego w projekcie domu;

- niemożność wykonania zmian w gotowej instalacji, po ułożeniu posadzki;

- ograniczenie możliwości wyboru materiałów wykończeniowych na podłogi; w praktyce najlepiej sprawdzają się materiały dobrze przewodzące ciepło: kamień i okładziny ceramiczne;

- duża bezwładność cieplna płyty “grzejnika podłogowego” utrudniająca efektywną regulację temperatury w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym; Zanim ciepło zacznie być przekazywane do pomieszczenia, najpierw musi się nagrzać beton, w którym są zatopione rury z wodą. Rozgrzany beton pozostanie ciepły przez długi czas po odcięciu dopływu wody do instalacji. Trudno więc o szybką zmianę temperatury i precyzyjną jej regulację.

- brak dowolności w aranżacji wnętrz (podłoga w pomieszczeniu powinna być możliwie jak najmniej osłonięta meblami, zwłaszcza gdy są masywne).

Macie ogrzewanie podłogowę? Planujecie? Jak się sprawdza? Jesteście zadowoleni?
I najważniejsze jakim materiałem wykończyliście/wykończycie podłogę?Komentarze (5)
autor:wymarzona-chatka  dodano: 2016-10-04 | 11:06:39
My mamy ogrzewanie podłogowe w całym domu, nawet w sypialniach. ogrzewamy dom pompą ciepła powietrze woda panasonica. W podłogę idzie maksymalnie 35 stopni (tak mamy ustawione) co sprawia, że podłoga jest ledwo odczuwalnie ciepła. Nie czuć chłodu. Efekt jest taki, że w domu jest 23,5 stopnia jak nie świeci słońce :P I to już jest dla nas wystarczające ciepło. Podłoga grzeje dużo większą powierzchnią i nie trzeba wpuszczać w nią większej temp, no chyba, że naprawdę chcemy poi domu biegać w majtkach:P Opinie o jakimś kurzu i alergikach to jakieś bzdury bo przy 30 st na posadzce to co się unosi? za to z kaloryfera, kt jest nagrzany do 70 st następuje tak duży ruch powietrza, że wszystko fruwa. W kilku miejscach nie mamy podłogówki i można stanąć jedną nogą na grzanym a drugą na nie ogrzewanych. Różnica jest kolosalna!!! NIGDY w życiu bym nie chciał NIE mieć podłogówki! :) W sypialniach mamy za to panele, podkład i folię, w żadnym razie to nie przeszkadza, Panel, czy derka też przekaże ciepło tylko pewnie trochę mniej skutecznie. Zatem wystarczy dać 2 st więcej na zasilanie i będzie ok. Na waszym miejscu zastanawiałbym się czy dać podłogowe i kaloryfery, czy tylko podłogowe ;) My nie mamy ani jednego kaloryfera, poza drabinkami w łazience na grzałkę i żyjemy, i w żadnym stopniu nie odczuwamy dyskomfortu, wręcz przeciwnie, Nie męczymy się z kaloryferami, które gdzieś tam trzeba sprzątać i przeszkadzają w układnie pokoi :) A meble mamy tak jak chcemy. One też absorbują ciepło z posadzki i przekazują je do otoczenia...Pozdrawiamy :)
Odpowiedź do wymarzona-chatka
autor:naszdomnaszczescie  dodano: 2016-10-13 | 08:19:04
Ostatecznie się zdecydowaliśmy na ogrzewanie również w salonie :) wpisy na blogu i info na stronach przekonały nas :)
autor:wymarzona-chatka  dodano: 2016-10-04 | 11:10:52
Ps. panele mamy zwyczajne, płytki też :) Jedynie podkład pod panele mamy przepuszczający ciepło. A pod płytkami oczywiście klej elastyczny. Tj większy koszt, ale zdecydowanie warto! Drugi raz nie da się już zrobić podłogówki, kaloryfery zawsze można dodać ;)
autor:roleks  dodano: 2016-10-04 | 11:45:33
Mamy wszędzie ogrzewanie podłogowe (poza garażem) w pokojach i salonie mamy deskę warstwową. Jesteśmy także po całym sezonie grzewczym. Nie zauważyliśmy na ten moment żadnych problemów z deską. Ciepło rozchodzi się idealnie we wszystkich pomieszczeniach. Nie zamieniłabym ani ogrzewania podłogowego ani moich desek na nic innego :)
Odpowiedź do roleks
autor:naszdomnaszczescie  dodano: 2016-10-13 | 08:19:55
Mam nadzieję, że deska warstwowa się sprawdzi. Również o niej myślimy. Ostatecznie robimy również ogrzewanie w salonie :)
 
Pow. użytkowa: 99.2 m²
Pow. użytkowa: 132.8 m²
Pow. użytkowa: 99.4 m²
Pow. użytkowa: 109.6 m²